Adana Led Tabela

Led ürünler aydınlatma çiplerinin oturtulmasıyla oluşturulmuş dekoratif çerçeve olarak adlandırılabilir. P10 panel şeklindeki bu ürünler LED panel olarak ta adlandırılmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde gelişen LED panel sektöründe lümeni yükselen çipler ve incelen kasalar yer alır. Bunun yanı sıra piyasada elektrik tasarruflu ürünlerde gittikçe artmakta ve bu alandaki üreticiler teknolojideki gelişmeleri her an takip etmektedirler. Gelişen teknolojiyle beraber LED ürünlerin kasalarında soğutma kapasitesinde de artırılmaya gidilmiştir.

Peki, P10 led panel nerelerde kullanılır? Son günlerde LED aydınlatmaların kullanım alanları oldukça artmıştır. Ofislerde, bina dış cephelerinde, fabrika ve işyerlerinde, sokak ve meydanlarda, park ve bahçelerde, yol ve otobanlarda, reklam tabelalarında, toplu konutlarda ve site içi aydınlatmalarda, kullanılmaktadır. Ayrıca tarihi bina, köprü ve anıtlarda, televizyon ve telefon aydınlatmalarda, otomotiv sanayinde iç ve dış aydınlatmada, trafik sinyalizasyonlarında, gemicilik ve uçak sanayinde, halı sahalarda, benzinliklerde, tenis kortlarında kullanıma sunulmaktadır.

LED ürünler kolay montaj edilir. Adana led tabela asma tavandan kartonpiyer tavana kadar pek çok düzleme uygun şekilde monte edilebilmektedir. Yapılan monte işleminden hemen sonra LED trafosuna bağlanarak şebeke elektriği ürünün ihtiyacına göre ayarlanır. Bazı ürünlerde % 80 kadar enerji tasarrufu sağlayabilmektedir. P10 LED panel çalışırken gürültü ya da titreşim yapmaz. Kompakt güç kaynağı tasarımına sahiptir. Ayrıca piyasadaki LED tabela çeşitleri şunlardır: şerit LED, mantar LED, dizgi LED, smd tabanlı LED, power LED ya da cob LED. Bu ürünler içerisinde en çok bilinen ürünler piyasada ilk olması nedeniyle şerit led ürünlerdir.

İç ve dış mekânlarda görsel dikkati bir noktaya toplayan bu ürünler mimari açıdan ise kontur amaçlı kullanılır. Kontur amaçlı daha çok P10 Led panel kırmızı tercih edilir. LED aydınlatma seçerken ihtiyaca göre ürün tercih edilmelidir. Ürünlerin içindeki silikon tabaka iç ya da dış kullanıma göre tercih edilir. Silikonsuz olan ürünler iç mekânlarda kullanılırken silikonlu ürünler ise dış mekânlarda tercih edilmelidir.  Genellikle günışığı, mavi, kırmızı, beyaz, yeşil gibi renkler tercih edilirken RGB olan ürünlerde bulunmaktadır. Rgb panel birçok renk bir arada bulunur.

site: msreklam.com

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar